Co w pobliżu?

Kalwaria i okolice

Kalwaria jest idealną bazą wypadową do zwiedzania południowej Polski, bliskość takich miejsc jak: Kraków, Energylandia, Wadowice, Wieliczka, Oświęcim sprawia że zatrzymując się tutaj mogą Państwo zwiedzić najpiękniejszy region Polski!

Energylandia

Zapraszamy do zakupu biletów w promocyjnej cenie – w recepcji Hotelu.

Specjalnie dla Państwa oferujemy atrakcyjne zniżki na wejściówki. Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, położony ok. 25 km od naszego Hotelu, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych.
Prowadzimy również sprzedaż biletów online – jeśli jesteście Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt.

RABAT: 5%

Wadowice

Niespełna 12 km od naszego Hotelu. Miejsce urodzenia Karola Wojtyły – Jana Pawła II, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II – www.domjp2.pl

Kalwaria Zebrzydowska

Zespół Kulturowo-Krajobrazowy Klasztoru i Parku Pielgrzymów oo Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej od 1999r. jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Barokowy Kościół z XVII w. słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Kalwaria znana jest z organizacji barwnych misterii pasyjnych i odpustów. Największe procesje odbywają się tu w czasie Wielkiego Tygodnia i 15 sierpnia, w trakcie odpustu święta Wniebowzięcia NMP.

Klub Energy 2000

Lanckorona

Wieś oddalona zaledwie o 5 km od Kalwarii Zebrzydowskiej, która zachowała oryginalną drewnianą zabudowę z drugiej połowy XIX wieku. Warte zobaczenia są także ruiny zamku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Inwałd

Oddalony o 20 km, jego główne atrakcje to: Park Miniatur, Dinolandia.

W recepcji można nabyć bilety do Inwałd Parku

Zator

Oddalony o 25 km. Energylandia, Dinozatorland, Park Św. Mikołaja, Park Mitologii

W recepcji Hotelu można nabyć bilety do Energylandii oraz Dinozatorlandu z rabatem 5%.

Oświęcim

W odległości około 40 km od naszego hotelu znajduje się Hitlerowski Obóz Zagłady Auschwitz – Birkenau

Kraków

Tylko 25 km dzieli Państwa od jednego z najstarszych miast Polski o ponadtysiącletniej historii, które posiada wartościowe obiekty architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych gromadzących bezcenne zabytki. Do 1795 r. Kraków był formalnie stolicą Polski a do 1611 r. siedzibą władców państwa polskiego. Zabytki warte zobaczenia: Zamek Wawelski, Smocza Jama, Droga Królewska, Kopiec Kościuszki, Kościół Mariacki, Klsztor oo. Franciszkanów, Pałac Biskupów (okno papieskie), Sukiennice.

Wieliczka

Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce (oddalonej zaledwie o 40 km) stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. W 1976 roku kopalnia soli w Wieliczce wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później w 1978 roku wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.